Одржан финални турнир у баскету 3×3 за Воjводину
Екипа Селтикса из Новог Сада победник jе финалног турнира у баскету 3×3 за Воjводину, коjи jе у суботу одржан на Тргу слободе у Зрењанину, у организациjи Кошаркашког савеза Србиjе, Кошаркашког савеза Воjводине и Окружног кошаракашког савеза Зрењанин.
Момци из Селтикса у финалу су савладали Ауто кућу Секулић резултатом 21:16. Трећепласирана jе била екипа Батаjнице.
Победницима турнира припао jе чек на 40.000 динара, док jе сребрни тим освоjио новчану награду у износу од 20.000 динара.
– Ово нам ниjе први турнир на коjем смо учествовали, а што се тиче баш овога, организациjа jе заиста била одлична. Захвалио бих се Граду Зрењанину зато што нам jе омогућио овако нешто – изjавио jе Никола Шућур, капитен победничког тима.
Свечаном проглашењу победника присуствовао jе помоћник градоначелника Зрењанина Симо Салапура, коjи jе оценио да jе у суботу наш град био епицентар српске кошарке, с обзиром на то да jе, осим финалног турнира у баскету, био организован и бесплатни Jавни час школе кошарке Црвене звезде у Авив Парку.
– Послали смо jош jедну лепу слику са нашег трга и поново доказали да ова локална самоуправа пуно улаже у спорт и у спортску инфраструктуру. Боримо се да у нашем граду организуjемо велике спортске манифестациjе, па нас тако 2019. године очекуjе и Европско првенство у кошарци за жене – нагласио jе Салапура.
Преузето са: http://www.zrenjanin.rs/3-45-45-5412/Odrzan-finalni-turnir-u-basketu-3×3-za-Vojvodinu
Morate biti prijavljeni da biste ostavili komentar Prijava